Sari la conținut

EU SI VOI !... NOI SI...DUMNEZEU !

186 răspunsuri la acest topic

#1 monica

Membru avansat

• Members
  • 5.651 posturi

Postat 30 mai 2013 - 02:15

[post=''][/post]
sunt si raman....monica!

#2 monica

Membru avansat

• Members
  • 5.651 posturi

Postat 30 mai 2013 - 02:20

[post=''][/post]
sunt si raman....monica!

#3 monica

Membru avansat

• Members
  • 5.651 posturi

Postat 30 mai 2013 - 02:25

Venise noaptea si,
Ma coborasem,
intai c-un picior – atarnat ca o lebada lasata singura sa contemple luna –
apoi cu totul.
Jos, langa patul care-mi insotise copilaria,
eram tot eu, mai alta, dar acelasi copil,
Un copil care a descoperit cu bucurie limpede ca,
Desi singuratatea se experimenteaza de unul singur,
(apa de munte, limpede, adanca si linistita
intre varfurile semete care mangaie norii),
in singuratate,
el, copilul este, totdeauna, impreuna cu Tine, Tata iubit!
Ochii mei inchisi, somnorosi si, de cele mai multe ori,
plini de lacrimile nevarsate ale tristetii de o clipa ce le-a innourat genele,
s-au deschis.
Au privit, in liniste,
Inceputul – ά si Ω – si sfarsitul.
Lumea si Absolutul!
Lumina ... si lumina.
Te-au privit pe Tine caci doar Tu
mangai privirile obosite,
prinzi in palma Ta – adapost sigur impotriva furtunii –
mana mea slabanogita si mica, mana de copil singur,
singur si totusi cu Tine,
si-i dai tot necuprinsul!
Si te-au iubit atât cât au putut ele,
împreună cu sufletul meu fugar
şi singur!
sunt si raman....monica!

#4 monica

Membru avansat

• Members
  • 5.651 posturi

Postat 30 mai 2013 - 02:31

[post=''][/post]
sunt si raman....monica!

#5 monica

Membru avansat

• Members
  • 5.651 posturi

Postat 30 mai 2013 - 02:35

[post=''][/post]
sunt si raman....monica!

#6 monica

Membru avansat

• Members
  • 5.651 posturi

Postat 30 mai 2013 - 02:45

pentru astazi... Imagine postată
sunt si raman....monica!

#7 monica

Membru avansat

• Members
  • 5.651 posturi

Postat 30 mai 2013 - 02:54

[post=''][/post]
sunt si raman....monica!

#8 monica

Membru avansat

• Members
  • 5.651 posturi

Postat 30 mai 2013 - 03:03

[post=''][/post]
sunt si raman....monica!

#9 Gabriel_S

Admin

• Administrators
  • 26.120 posturi

Postat 30 mai 2013 - 05:38

Ne bucuram, Moni, pentru bunavointa de a deschide un topic dar, cel putin eu, am doua neclaritati:
- stie Silvia ca l-ai deschis in clubul ei si a acceptat?
- nu prea reusesc sa inteleg ideea din topic; mai concret, ce doresti defapt sa se posteze aici?
Nu le stiu pe toate !!!

#10 monica

Membru avansat

• Members
  • 5.651 posturi

Postat 31 mai 2013 - 04:53

daca l-am deschis la silvia a fost pt ca mie, la sectiunea cluburile forumistilor nu-mi permite sa deschid... imi permite doar daca intru in sectiunea cuiva.
sper sa nu se supere silvia.
si daca poti sa-l transferi te rog, fa-o.
in ce priveste ideea lui, nu stiu! va fi ceva ce va reflecta starea mea de spirit in zilele in care voi intra in club. si dorinta mea de a fi aproape de voi si in special de Dumnezeu!
cam atat!
inc-o data, daca poti, te rog transfera-l separat de cel al silviei.
ma repet, altfel (decat intrand in sectiunea cuiva) nu-mi permite sa deschid un topic nou. nu stiu de ce, o fi vina mea ca n-am mai cautat, nu stiu.....(sunt multe "chestii" care nu prea merg la mine: like-urile, dupa cel mult 2 imi spune ca mi-am terminat cota.... ma trezesc ca-mi posteaza cu <p> si alte chestii si tb sa stau sa sterg pana ma satur....imi posteaza doua mesaje intr-unul desi eu le postasem separat....etc) ... sa nu cumva sa fie fortele malefice?! :rolleyes: , glumesc, dar sincer, nu stiu si nici n-am acum disponibilitatea sa caut..... vezi din cele de mai sus care-mi este starea de spirit... sclav si liber.....iubire si ganduri, forta... inaltare si palier....)
si, iar ma repet sper ca silvia sa nu se supere.....
sunt si raman....monica!

#11 sieup'aici

Membru avansat

• Members
  • 6.746 posturi

Postat 31 mai 2013 - 05:45

Nu m-am suparat de loc si nu ma deranjeaza sa gazduiesc topicul asta "p'aici".
Doar te previn ca s-ar putea ca ceilalti forumisti, neatenti, sa-mi acorde mie creditul ca l-am deschis. :emoticon-0102-bigsmile:

#12 vara

Avansat

• Members
  • 17.685 posturi

Postat 31 mai 2013 - 06:48

Vezi postmonica, pe 31 mai 2013 - 04:53 , a spus:

daca l-am deschis la silvia a fost pt ca mie, la sectiunea cluburile forumistilor nu-mi permite sa deschid... imi permite doar daca intru in sectiunea cuiva.
in ce priveste ideea lui, nu stiu! va fi ceva ce va reflecta starea mea de spirit in zilele in care voi intra in club. si dorinta mea de a fi aproape de voi si in special de Dumnezeu!
cam atat!
ma repet, altfel (decat intrand in sectiunea cuiva) nu-mi permite sa deschid un topic nou. nu stiu de ce, o fi vina mea ca n-am mai cautat, nu stiu.....(sunt multe "chestii" care nu prea merg la mine: like-urile, dupa cel mult 2 imi spune ca mi-am terminat cota.... ma trezesc ca-mi posteaza cu <p> si alte chestii si tb sa stau sa sterg pana ma satur....imi posteaza doua mesaje intr-unul desi eu le postasem separat....etc) ... sa nu cumva sa fie fortele malefice?! :rolleyes: , glumesc, dar sincer, nu stiu si nici n-am acum disponibilitatea sa caut..... vezi din cele de mai sus care-mi este starea de spirit... sclav si liber.....iubire si ganduri, forta... inaltare si palier....)

Moni, incearca sa deschizi un club personal si acolo poti deschide ce topice doresti si se poate transfera acolo si acesta....
veronikaImagine postată
Imagine postată

#13 Gabriel_S

Admin

• Administrators
  • 26.120 posturi

Postat 31 mai 2013 - 12:19

Vezi postmonica, pe 31 mai 2013 - 04:53 , a spus:

cam atat!
Moni, cum vezi, am deschis un club al tau, ca sa nu mai fie cazul sa bati la poarta nimanui.
Nu ti-a permis sistemul sa deschizi un club al tau pentru ca nu permite decat administratorilor.
Iar acestia, pe cat ii cunosc, nu au refuzat nimanui implinirea acestei dorinte.
- Cand doresti sa schimbi titlul topicului, nu stiu daca o poti face tu (daca da, in partea dreapta a titlului -inainte de a deschide topicul, trebuie sa fie o "rozeta" simbol al meniului de actiuni. Alegi pe aceea ce o doresti si se rezolva). Daca nu poti, im spui si intervin eu.
- In atentia tuturor: cand se mai intampla (foarte rar dar mi s-a intamplat si mie) ca atunci cand citati un comentariu, acesta sa apara "cu <p>" cum a spus Monica, nu este nicio tragedie. Fara sa actionati asupra textului sau sa incepeti sa scrieti dati un refresh la pagina (tasta F5 ) dupa care reluati citarea. Nimic din ce-i facut de om nu este desavarsit!
- In cazul in care citati un comentariu iar la postare va apare citarea dubla (mie nu mi s-a intamplat dar am intalnit la unii dintre voi -la Dan, intr-un timp, se repeta mereu), aveti functia "editeaza". Readuceti postul prin "editeaza", in fereastra de lucru, stergeti dublura citarii si postati din nou.
Nu le stiu pe toate !!!

#14 monica

Membru avansat

• Members
  • 5.651 posturi

Postat 02 iunie 2013 - 05:00

[post=''][/post]
sunt si raman....monica!

#15 Gabriel_S

Admin

• Administrators
  • 26.120 posturi

Postat 05 iunie 2013 - 10:29

Topicul este deschis sa posteze oricine sau preferi sa postezi doar tu?
Nu le stiu pe toate !!!

#16 monica

Membru avansat

• Members
  • 5.651 posturi

Postat 10 iunie 2013 - 03:05

oricine e binevenit!
sunt si raman....monica!

#17 monica

Membru avansat

• Members
  • 5.651 posturi