Sari la conținut

LA MULTI ANI, DE ZIUA TA, NE BUCURAM SA-TI URAM CEVA...

1386 răspunsuri la acest topic

#1381 Butterfly

Membru avansat

• Members
  • 9.751 posturi

Postat 15 mai 2017 - 01:49

La multi ani, Dana!
Sa ai parte de sanatate, fericire si iubire. Cei dragi sa-ti fie mereu aprope, sa-ti aduca numai bucurii si visele sa ti se implineasca!Imagine postată

Imagine postată

#1382 sieup'aici

Membru avansat

• Members
  • 6.500 posturi

Postat 15 mai 2017 - 04:51

Imagine postatăLa Multi Ani in Lumina, Dana, si multumesc pentru c
a esti cea care esti!

#1383 sieup'aici

Membru avansat

• Members
  • 6.500 posturi

Postat 15 mai 2017 - 05:08

Vezi postGabriel_S, pe 14 mai 2017 - 10:23 , a spus:

Multumesc fain!
Un straniu paradox... se intampla numai la romani: peste Ziua internationala a mamei, ei suprapun Ziua nationala a tatalui. :AddEmoticons04240:
Asta inseamna sa fii original... :emoticon-0102-bigsmile:

Ziua internationala a femeii este 8 Martie. In N America nu prea se sarbatoreste, dar este amintita asa, pe posturi de radio cum ar fi ziua croitorilor, ziua profesorilor, ziua bunicilor, a fratilor, etc. Dar nu-i ziua mamei ci a femeii. In Romania se sarbatoresc impreuna.
O zi internationala a mamei nu exista Sunt alese anumite zile din martie sau mai in general, dar sunt diferite. Probabil este stiuta si predomina cea aleasca in N America, ca fiind a doua duminica din mai.

#1384 Gabriel_S

Admin

• Administrators
  • 25.695 posturi

Postat 15 mai 2017 - 07:34

Ziua internațională a mamei

https://www.agerpres...-mamei-04-28-14

duminică, 14 Mai 2017, 04:28
Ziua internațională a mamei este sărbătorită, în mai multe țări ale lumii, în cea de-a doua duminică a lunii mai, respectiv la data de 14 mai, anul acesta.
Nu le stiu pe toate !!!

#1385 sieup'aici

Membru avansat

• Members
  • 6.500 posturi

Postat 15 mai 2017 - 09:09

Mda. inseamna ca nu inteleg eu bine.
Stiam ca este in aceiasi zi in mai multe tari, dar nu o consideram internationala, ca alte tari o au in alta zi. O fi minte mea incalcita!

#1386 Dana

Membru avansat

• Members
  • 3.093 posturi

Postat 16 mai 2017 - 03:54

Multumesc, dragii mei!
Sunt impresionata si ma simt rasfatata de toate gandurile bune, cuvintele frumoase si urarile de bine pe care mi le-ati adresat!
Uneori, cuvintele nu pot sa acopere emotiile, senzatiile, sentimentele; insa pot spune simplu ca ziua de ieri a fost frumoasa si a impletit pentru mine diverse situatii care m-au luat prin surprindere si m-au bucurat.
Pana si vremea a decis sa fie de partea mea si si-a retras vantul, norii si ploaia cu care ne-a tot tratat in ultima perioada, permitand soarelui sa lumineze si sa incalzeasca, de parca ar fi stiut ca prefer asa.
Va multumesc tuturor pentru timpul si rabdarea cu care ati generat ganduri frumoase pentru mine!
Sunt absolut convinsa ca ele m-au insotit ieri, oriunde eram si orice faceam, pentru ca asta fac gandurile bune, asta face caldura umana... invaluie si acompaniaza pe cel caruia ii sunt adresate, fara sa conteze distanta.
Sunt pregatita acum de o noua zi, cu care incep sa-mi construiesc un nou an de viata.
Ma bucur pentru ieri, pentru azi si, de fapt, pentru fiecare zi; am invatat sa traiesc dupa un fel de slogan care zice cam asa: "azi"... e prima zi din restul vietii mele minunate!
Va doresc tuturor sa aveti parte de multi ani cu sanatate si implinire, alaturi de cei dragi!

Imagine postată

#1387 Gabriel_S

Admin

• Administrators
  • 25.695 posturi

Postat 16 mai 2017 - 08:53

Ne bucuram pentru tine, Dana!

Abia asteptam sa spune asta si prietenilor nostri de aici de care, de asemenea, ne bucuram sincer!
Nu le stiu pe toate !!!

2 utilizatori citesc acest topic

0 membrii, 2 vizitatori, 0 utilizatori anonimi