Sari la conținut

Hai sa ne imaginam.....

joc imaginatie

131 răspunsuri la acest topic

#121 Gabriel_S

Admin

• Administrators
  • 26.018 posturi

Postat 25 iulie 2017 - 10:06

Vezi postButterfly, pe 22 iulie 2017 - 05:32 , a spus:

Interesanta! Am si eu in biblioteca foarte multe carti de genul!
As vrea insa o carte unde sa gasesti leacuri folosite de oameni si care au dat rezultate....gen....argila..... :emoticon-0105-wink: Poate nu toate merg la toti oamenii dar tocmai unicitatea asta ne scoate din anonimat si e bine sa ai idee macar...Plus ca tratamentele din batrani vin dintr-o experienta de mii de ani....si e pacat sa le dai cu piciorul sau sa le treci cu vederea...
Eu nu am intalnit si asta mi-a inspirat ideea: in acest caz ar trebui sa producem noi o carte care sa cuprinda experientele oamenilor facute cu diversele leacuri naturiste. Insclusiv experientele facute cu argila.
Eu stiu sigur, din experienta, ca argila "face minuni" de vindecare daca este folosita corect si se respecta indicatiile pentru a nu i se diminua efectele.
.....................................
"Daca ar fi sa ti se indeplineasca o dorinta (numai UNA) apropos de corpul tau, care ar fi aia?"
Sa dau ceasul corpului inapoi... cu multi ani! :emoticon-0102-bigsmile:
Nu le stiu pe toate !!!

#122 Butterfly

Membru avansat

• Members
  • 9.919 posturi

Postat 25 iulie 2017 - 03:50

eu as vrea 8 kg mai putin! :emoticon-0102-bigsmile:
Imagine postată

#123 Gabriel_S

Admin

• Administrators
  • 26.018 posturi

Postat 25 iulie 2017 - 10:20

Fluturas, pentru asta nu ai nevoie de "pestisorul de aur"... :emoticon-0102-bigsmile:
Nu le stiu pe toate !!!

#124 Butterfly

Membru avansat

• Members
  • 9.919 posturi

Postat 26 iulie 2017 - 02:28

Vezi postGabriel_S, pe 25 iulie 2017 - 10:06 , a spus:

Vezi postButterfly, pe 22 iulie 2017 - 05:32 , a spus:

Interesanta! Am si eu in biblioteca foarte multe carti de genul!
As vrea insa o carte unde sa gasesti leacuri folosite de oameni si care au dat rezultate....gen....argila..... :emoticon-0105-wink: Poate nu toate merg la toti oamenii dar tocmai unicitatea asta ne scoate din anonimat si e bine sa ai idee macar...Plus ca tratamentele din batrani vin dintr-o experienta de mii de ani....si e pacat sa le dai cu piciorul sau sa le treci cu vederea...
Eu nu am intalnit si asta mi-a inspirat ideea: in acest caz ar trebui sa producem noi o carte care sa cuprinda experientele oamenilor facute cu diversele leacuri naturiste. Insclusiv experientele facute cu argila.
Eu stiu sigur, din experienta, ca argila "face minuni" de vindecare daca este folosita corect si se respecta indicatiile pentru a nu i se diminua efectele.
.....................................
"Daca ar fi sa ti se indeplineasca o dorinta (numai UNA) apropos de corpul tau, care ar fi aia?"
Sa dau ceasul corpului inapoi... cu multi ani! :emoticon-0102-bigsmile:

Exista cateva! Subtirele ...dar exista! Si eu am cateva si le mai rasfoiesc din cand in cand.
Imagine postată

#125 Gabriel_S

Admin

• Administrators
  • 26.018 posturi

Postat 03 august 2017 - 09:21

Incerc sa-mi imaginez cum, chiar maine, Fluturasul isi va inaugura concediul de vara pe anul acesta...

Imagine postată
Nu le stiu pe toate !!!

#126 Butterfly

Membru avansat

• Members
  • 9.919 posturi

Postat 03 august 2017 - 03:08

Ce imaginatie bogata ai! :D Crede-ma ca la cate kg am...pozitia nu ma avantajeazaa deloc, dar absolut de loc! :D
Imagine postată

#127 sieup'aici

Membru avansat

• Members
  • 6.680 posturi

Postat 07 august 2017 - 03:00

Daca nu pozitia, te avantajeaza atitudinea, Fluturasule! Asa ca... :emoticon-0102-bigsmile:

#128 Gabriel_S

Admin

• Administrators
  • 26.018 posturi

Postat 07 august 2017 - 08:24

Gaseste ea alta pozitie care sa exprime entuziasmul din imagine... :emoticon-0102-bigsmile:
Nu le stiu pe toate !!!

#129 Butterfly

Membru avansat

• Members
  • 9.919 posturi

Postat 05 septembrie 2017 - 06:34

Stiind ca maine incepe munca ...sa afisez azi entuziasmul? :emoticon-0140-rofl:
Imagine postată

#130 Gabriel_S

Admin

• Administrators
  • 26.018 posturi

Postat 06 septembrie 2017 - 04:59

Dupa zeci de ani de munca si dupa un concediu frumos, ai dreptate...orice imaginare are iz de toamna :emoticon-0102-bigsmile:
Nu le stiu pe toate !!!

#131 sieup'aici

Membru avansat

• Members
  • 6.680 posturi

Postat 13 septembrie 2017 - 09:08

Fluturas, tu parca ai fi scolarita, venind din vacanta odata cu elevii cei mici. Ti-ai apretat sortuletul, ai facut pachetul, ai florile pentru Doamna? :emoticon-0102-bigsmile:
Le-am spus nepoatelor mele cu copiluti mici de scoala primara si gradinite, sa nu duca flori la invatatoare in prima zi, sa le strezeze pe bietele femei unde sa le mai puna, sa le imprastie in stanga si dreapta fara sa le mai stie valoarea. Daca un buchet de flori va fi dus Doamnei cand toate celelalalte se vor usca, ce frumos va fi! Unul din nepotei a spus ca da, vor fi si mai ieftine! :emoticon-0140-rofl: :emoticon-0140-rofl: (asta precis e mai evreu ca evreii!)

#132 Gabriel_S

Admin

• Administrators
  • 26.018 posturi

Postat 19 septembrie 2017 - 09:10

:emoticon-0140-rofl:
Nu le stiu pe toate !!!

1 utilizatori citesc acest topic

0 membrii, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi