Sari la conținut

JOCUL IMAGINATIEI

68 răspunsuri la acest topic

#61 Gabriel_S

Admin

• Administrators
  • 26.018 posturi

Postat 10 iulie 2016 - 02:43

Eu, chiar nu stiu in Romania o posibilitate. Dar cand vrei sa petreci in Austria, imi spui.
Cunosc o olteanca de-a noastra casatorita cu un austriac, au o vila in creierii Alpilor, undeva in zona Bludenz (vezi pe o harta), o zona foarte frumoasa, cu piste pentru schiuri... Au si un grajd cu vaci si multe pasari, am vazut. Ea inchiriaza o parte din vila aceea la un pret destul de convenabil. Din cate stiu, inchiriaza apartament, nu camera.

O alta posibilitate pentru cine doreste sa petreaca la ocean: fiica mea din Spania (Castellon de la Plana) are doua case de vacanta chiar pe malul oceanului,
la cca 300 m de plaja Benicasim. Am inteles ca inchiriaza una din aceste case (cu vreo 4 camere plus dependinte) pentru cine doreste. Pretul ar fi undeva la 500 € / saptamana / toata casa -inclusiv curte. Pentru un grup de 3-4 persoane, ar fi chilipir (zic eu, fara sa fiu in pielea unui roman din tara).
Cateva imagini cu casa aceasta de vacanta: https://www.facebook...12050014&type=3
Nu le stiu pe toate !!!

#62 Butterfly

Membru avansat

• Members
  • 9.919 posturi

Postat 19 iulie 2016 - 05:28

Superba vila. Merita o vacanta acolo mai ales ca nu-i nici scump! E o idee pentru viitor daca mai ramane valabila oferta!
Imagine postată

#63 Gabriel_S

Admin

• Administrators
  • 26.018 posturi

Postat 19 iulie 2016 - 10:00

Teoretic, ar trebui sa ramana valabila. Cand va fi sa fie, te pun in legatura cu fiica mea si cred ca se va rezolva.
Trebuie retinut ca programarea este bine sa fie facuta cat mai din timp. Cu cat mai din timp, cu atat mai sigur.
Nu le stiu pe toate !!!

#64 Butterfly

Membru avansat

• Members
  • 9.919 posturi

Postat 25 iulie 2016 - 02:23

In toamna sper sa plec la un training in Spania! Nu se pune insa problema de mare si relaxare ...ci doar de munca ..atat cat incape! :emoticon-0102-bigsmile:
Imagine postată

#65 Gabriel_S

Admin

• Administrators
  • 26.018 posturi

Postat 26 iulie 2016 - 09:34

Depinde si de locatia unde are loc training-ul.
Nu le stiu pe toate !!!

#66 Butterfly

Membru avansat

• Members
  • 9.919 posturi

Postat 27 iulie 2016 - 02:02

Undeva in partea de nord vest! Nu stiu mare lucru despre localitatea respectiva....m-am uitat astazi un pic pe net si parea un orasel linistit.
Imagine postată

#67 Gabriel_S

Admin

• Administrators
  • 26.018 posturi

Postat 29 iulie 2016 - 10:51

Am o nepoata in prtea aceea a Spaniei. Fiica sorei mele care nu mai este.
Nu le stiu pe toate !!!

#68 Butterfly

Membru avansat

• Members
  • 9.919 posturi

Postat 02 august 2016 - 01:13

Ce familie internationala! Va reuniti vreodata sa va aduceti aminte povestile tineretii?
Imagine postată

#69 Gabriel_S

Admin

• Administrators
  • 26.018 posturi

Postat 06 august 2016 - 06:30

Toti, nu ne reunim. Vreau sa gasesc eu o posibilitate pentru asemenea reuniuni. Macar anuale, daca nu mai dese.
Nu le stiu pe toate !!!

1 utilizatori citesc acest topic

0 membrii, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi