Sari la conținut

LOC PENTRU DISCUTII, INTREBARI, RASPUNSURI, cu privire la Forumurile individuale.

Discutii Intrebari Raspunsuri

88 răspunsuri la acest topic

#1 Gabriel_S

Admin

• Administrators
  • 25.711 posturi

Postat 24 noiembrie 2012 - 11:55

Aici discutam despre tot ce tine de Forumurile individuale ale userior

Intrebare: Cine poate avea un Forum individual?
Raspuns: Oricare dintre userii -membri- ai acestui Site
Nu le stiu pe toate !!!

#2 vara

Avansat

• Members
  • 17.685 posturi

Postat 25 noiembrie 2012 - 03:19

Spuneai Gabi ca forumurile individuale pot fi moderate personal de cei care le-au creat. Asta ar insemna sa putem sterge unele postari sau sa blocam accesul anumitor useri sau sa permitem doar accesul unor useri numai dupa ce acestia fac o solicitare. As dori sa stiu daca este posibil si care sunt metodele de procedura.
Inca ceva, as dori sa stiu de ce la profilul meu nu apar userii trecuti ca prieteni de exemplu si de ce daca cineva, in acest caz e vorba de Dan a facut catre mine o cerere de prietenie virtuala , mie nu mi-a aparut nimic iar lui i-a aparut ca si cand eu as fi respins-o si asta chiar de doua ori.....te rog sa raspunzi la toate cerintele mele...
veronikaImagine postată
Imagine postată

#3 Gabriel_S

Admin

• Administrators
  • 25.711 posturi

Postat 25 noiembrie 2012 - 04:44

Da, asa am spus si pana acum nimeni nu a sesizat ca nu-si poate modera clubul.
Moderarea respectiva include stergerea oricaror postari si celelalte posibilitati pe care le-ai amintit.
Dificultatea aceasta de care vorbesti acum, ai avut-o permanent sau este ceva ce a intervenit recent?

In legatura cu afisarea prietenilor, la profilul tau...nu stiu nimic de ce nu iti apar. Poate este o problema a sistemului? Incercam sa vedem ce se poate face!
Nu le stiu pe toate !!!

#4 vara

Avansat

• Members
  • 17.685 posturi

Postat 25 noiembrie 2012 - 04:50

Gabi de la inceput am incercat sa uzez de favoarea de a modera topicurile mele dar nu pot intra peste postarile altora, spune-mi tu cum sa fac, nu am optiunea editeaza decat la postarile mele iar de celelalte posibilitati nici nu mai zic, cum se pot accesa, explica te rog...
veronikaImagine postată
Imagine postată

#5 Gabisoleil_ups

Membru

• Moderators
  • 63 posturi

Postat 25 noiembrie 2012 - 05:03

Da, observ si eu ca ai dreptate. Sunt in cautarea hibei. Din ceea ce stii de la ceilalti(Dan, Iulia...), nici ei nu-si pot modera cluburile?
Intreb ca sa stiu daca problema este doar la tine sau la toti? Pana acum, nu s-a plans nimeni.
Control Site.

#6 ktulu22

Membru avansat

• Administrators
  • 338 posturi

Postat 25 noiembrie 2012 - 05:49

Setarile sunt aceleasi pentru toti userii, o sa incerc ca sa rezolv problema in seara asta, sau cel tarziu pana marti. O sa va spun exact posibilitatile care sunt maine. :)

#7 Gabisoleil_ups

Membru

• Moderators
  • 63 posturi

Postat 25 noiembrie 2012 - 06:16

Da, si eu am vazut ca asa este. Insa, sesizez ca nici eu nu-mi pot modera forumul meu de pe contul "Gabisoleil_ups"
Control Site.

#8 vara

Avansat

• Members
  • 17.685 posturi

Postat 25 noiembrie 2012 - 06:31

cred ca niciun user nu poate, ceilalti cred ca nici nu si-au pus problema si cred ca nici n-au aflat de aceste posibilitati, eu n-am discutat cu ei cand vor intra poate ii intrebi si tu
veronikaImagine postată
Imagine postată

#9 Gabisoleil_ups

Membru

• Moderators
  • 63 posturi

Postat 26 noiembrie 2012 - 10:00

Ce raspund ceilalti useri din aceasta sectiune, nici voi nu va puteti modera cluburile?
Control Site.

#10 dan

Membru avansat

• Members
  • 9.345 posturi

Postat 26 noiembrie 2012 - 06:10

Nici eu nu pot sa fac altceva in clubul " meu" , ca moderator al sau :emoticon-0102-bigsmile: , decat fac ca user obisnuit oriunde in acest site , adica pot cita sau raporta o postare , dar nu o pot sterge sau dezaproba . Curat moderare , nenicule ! :AddEmoticons04224:
Apropos , " dezaproba " e un fel de dislike ?

#11 Gabriel_S

Admin

• Administrators
  • 25.711 posturi

Postat 26 noiembrie 2012 - 10:13

Nu mai inteleg nimic. Cand am deschis aceste cluburi, am setat ca fiecare posesor sa-si poata modera clubul.
Am verificat in sistem si inca este asa. Nu inteleg de ce nu a preluat setarea si nu a activat-o.
Daniel a promis ca se ocupa de asta.
In legatura cu "dezaproba", cred ca asa este. Nu stiu ce se intampla cu punctele in cazul unei dezaprobari. Probabil, pierde un punct?
Puteti incerca cu un comentariu al meu.
Nu le stiu pe toate !!!

#12 dan

Membru avansat

• Members
  • 9.345 posturi

Postat 26 noiembrie 2012 - 10:19

Am incercat cu un comentariu ( nu al tau ) , dar nu merge.

#13 Gabriel_S

Admin

• Administrators
  • 25.711 posturi

Postat 26 noiembrie 2012 - 11:00

Aha...uite, am incercat eu o dezaprobare, la tine, la comenatariul acesta si, in acest caz, fondul comentariului s-a facut roz la "fata".
Inteleg ca dezaprobarea devine astfel vizibila si pentru ceilalti useri. Cred ca asta este tot.
Nu are efecte asupra numarului de puncte. Este mai bine asa, altfel s-ar fi facut abuzuri.
Cum nu te mai vad online, las comentariul acesta al tau, asa, sub "dezaprobare", pana maine, sa-l vezi cum arata.
Sper sa nu uit maine sa-l scot de sub "osanda"... :emoticon-0102-bigsmile:
Nu le stiu pe toate !!!

#14 vara

Avansat

• Members
  • 17.685 posturi

Postat 27 noiembrie 2012 - 05:54

nu se vede niciun roz Gabi iar aici nu e niciun buton "dezaproba". Poate doar la tine e...
veronikaImagine postată
Imagine postată

#15 ktulu22

Membru avansat

• Administrators
  • 338 posturi

Postat 27 noiembrie 2012 - 09:03

Problema e mai complexa. O sa va fac pentru fiecare care aveti club un grup in care numai voi o sa fiti si o sa va dau drept de moderare. O sa incerc asta experimental cu al doilea user al lui Gabi. In functie de rezultate, o sa incerc ca sa implementez solutia pentru fiecare in parte... Deci rabdare si tutun (nu tutun ca nu e bun).... un film, 2 filme, 3 filme, .... Se va rezolva problema, numai ca timpul meu este foarte limitat...

#16 vara

Avansat

• Members
  • 17.685 posturi

Postat 27 noiembrie 2012 - 09:43

tot mereu trebuie sa mentionezi tu ca timpul tau e limitat......e la fel de limitat ca al tuturor sa stii....
veronikaImagine postată
Imagine postată

#17 dan

Membru avansat

• Members
  • 9.345 posturi

Postat 27 noiembrie 2012 - 05:01

Vezi postGabisoleil, pe 26 noiembrie 2012 - 11:00 , a spus:

Aha...uite, am incercat eu o dezaprobare, la tine, la comenatariul acesta si, in acest caz, fondul comentariului s-a facut roz la "fata".
Inteleg ca dezaprobarea devine astfel vizibila si pentru ceilalti useri. Cred ca asta este tot.
Nu are efecte asupra numarului de puncte. Este mai bine asa, altfel s-ar fi facut abuzuri.
Cum nu te mai vad online, las comentariul acesta al tau, asa, sub "dezaprobare", pana maine, sa-l vezi cum arata.
Sper sa nu uit maine sa-l scot de sub "osanda"... :emoticon-0102-bigsmile:

Nici vorba de vreo schimbare de culoare , eventual ca tu , ca admin vezi asa , insa nici eu , vad ca ni Vera si probabil nici alti useri nu vad nicio modificare si nicio posibilitate de moderare.

#18 dan

Membru avansat

• Members
  • 9.345 posturi

Postat 27 noiembrie 2012 - 05:11

Vezi postktulu22, pe 27 noiembrie 2012 - 09:03 , a spus:

Problema e mai complexa. O sa va fac pentru fiecare care aveti club un grup in care numai voi o sa fiti si o sa va dau drept de moderare. O sa incerc asta experimental cu al doilea user al lui Gabi. In functie de rezultate, o sa incerc ca sa implementez solutia pentru fiecare in parte... Deci rabdare si tutun (nu tutun ca nu e bun).... un film, 2 filme, 3 filme, .... Se va rezolva problema, numai ca timpul meu este foarte limitat...

Dar nu ai facut deja asta in momentul cand s-au infiintat aceste cluburi personale ?
Pai daca userii nu au nicio posibilitate de moderare si administrare a cluburilor personale , atunci care-i " spilul" , ce rost mai au cluburile astea ? :AddEmoticons04240:
O sa-l parafrafzez pe nenea Iancu Caragiale si voi spune " cluburile sunt sublime , dar lipsesc cu desavarsire !"

#19 Gabriel_S

Admin

• Administrators
  • 25.711 posturi

Postat 27 noiembrie 2012 - 09:07

:AddEmoticons0426: Eu cred ca se va rezolva. la infiintarea siteului nu s-au verificat toate posibilitatile, iti dai seama ce timp ar fi luat.
Nu le stiu pe toate !!!

#20 ktulu22

Membru avansat

• Administrators
  • 338 posturi

Postat 28 noiembrie 2012 - 07:39

@dan Atata timp cat le aveti si va puteti expirma liber in cadrurl lor, nu cred ca lipsesc cu desavarsire.

@vara Nu am timp. Timpul este dusmanul meu numarulu 1. Nu planuiesc timpul nimenui, dar ca un simplu exemplu, eu plec dimineata la ora 7.30 si ajung seara la ora 23.00 sau chiar mai tarziu acasa. In tot acest interval sunt ori la facultate (nu studiez in romana ci in germana), ori la lucru. Asta este situatia mea. Altii nu stiu cat timp au, si acest lucru pentru mine nu este foarte important.

1 utilizatori citesc acest topic

0 membrii, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi