Sari la conținut

JOCURI SPORTIVE (sportul intre "Mens sana" si fenomenul economic-socio-politic.

INTRECERE SPORTIVI PERFORMANTE CASTIGATORI CORECTITUDINE TARI REPREZENTATE PATRIOTISM

183 răspunsuri la acest topic

#21 clau

Membru avansat

• Members
  • 4.663 posturi

Postat 01 august 2012 - 06:19

Răzvan Martin a câştigat MEDALIA DE BRONZ la haltere, a cincea pentru România la JO(marti, 31 iulie)

Imagine postată

#22 Gina

Membru avansat

• Moderators
  • 4.305 posturi

Postat 01 august 2012 - 06:37

Si uite-o si pe a sasea ... ARGINT pentru ROXANA COCOS ...felicitari :AddEmoticons04230: Imagine postată
In toata nebunia asta din tara ....sportivii nostrii isi fac datoria si ne bucura cu succesele lor.

#23 clau

Membru avansat

• Members
  • 4.663 posturi

Postat 02 august 2012 - 01:05

Roxana Cocos

Imagine postată

#24 Gina

Membru avansat

• Moderators
  • 4.305 posturi

Postat 02 august 2012 - 05:44

:AddEmoticons04240: OARE NU MAI VEZI CLAUDIA !!!!!!!!!!!! :emoticon-0140-rofl: :emoticon-0102-bigsmile: :AddEmoticons0426:

#25 Guest_Amanda Riana_*

• Guests

Postat 02 august 2012 - 07:07

Asta seara nu sunt foarte informata cu rezultatele..dar va mai ofer o "amintire"

Imagine postată

#26 clau

Membru avansat

• Members
  • 4.663 posturi

Postat 02 august 2012 - 07:17

Vezi postGina, pe 02 august 2012 - 05:44 , a spus:

:AddEmoticons04240: OARE NU MAI VEZI CLAUDIA !!!!!!!!!!!! :emoticon-0140-rofl: :emoticon-0102-bigsmile: :AddEmoticons0426:

Scuza-ma, nu era poza, doar postarea si magandeam ca n-ai gasit poza. Doar acuma a aparit poza si la tine. :emoticon-0100-smile:

#27 clau

Membru avansat

• Members
  • 4.663 posturi

Postat 02 august 2012 - 07:19

In seara aceasta n-am avut rezultate remarcabile. Sandra a iesit pe locul 5, iar Larisa pe 9. Ramane sa mai vedem finala pe aparate. Campioana mondiala a iesit G. Douglas(16 ani), o americanca de culoare. E pentru prima data cand cineva de culoare ocupa primul loc la gimnastica. A avut o evolutie excelenta.

Imagine postată

#28 Gina

Membru avansat

• Moderators
  • 4.305 posturi

Postat 02 august 2012 - 08:02

Vezi postclaucristi, pe 02 august 2012 - 07:17 , a spus:

Vezi postGina, pe 02 august 2012 - 05:44 , a spus:

Scuza-ma, nu era poza, doar postarea si magandeam ca n-ai gasit poza. Doar acuma a aparit poza si la tine. :emoticon-0100-smile:

Draga Clau , sper sa nu te fi suparat postarea mea , motiv pentru care i-am scris lui Daniel (iti pun discutia mea cu el aici pentru a te convinge ca exista o disfunctionalitate in sistem ,pe care trebuie sa o clarificam intrun fel.

Am si eu o rugaminte la tine ...poate te uiti si vezi ce se intampla cu postarile de imagini...unde ar putea fi problema in cazul acestora . De ex astazi in jocurile olimpice era postata o poza cu campioana la haltere de catre mine , dupa care a venit Claudia si a postat aceeasi poza...Eu am intrebat-o daca nu vede bine ...in gluma desigur , dar raspunsul ei a fost neasteptat pentru mine .Spunea ca a postat fiindca nu a vazut imaginea ,dar ca dupa ce am intrebat-o eu daca nu vede spune ca o vede ,dar la vremea postarii nu exista . In aceasta situatie putem crea probleme in sensul ca daca eu sau altul isi vede postare si altul sau altii nu o vad se poate interpreta ca am revenit asupra postarii si am inclus poza ulterior .Este o situatie neplacuta si interpretabila .....multumesc .

#29 Gabriel_S

Admin

• Administrators
  • 26.018 posturi

Postat 02 august 2012 - 08:15

Fetelor, voi stiti ca aceasta problema nu este recenta. Nu stiu daca Daniel poate face ceva. Este posibil ca in anumite ore din zi, cand reteaua este mai solicitata, conexiunile la internet cu volum mai mic de downloadare sa produca astfel de situatii neplacute in care, anumite imagini sa nu se deschida in timp optim.
Nu le stiu pe toate !!!

#30 clau

Membru avansat

• Members
  • 4.663 posturi

Postat 02 august 2012 - 08:29

Vezi postGina, pe 02 august 2012 - 08:02 , a spus:

Cred ca problema se va lamuri.Pana una alta scuze si :AddEmoticons04225:

Asa suparacioasa ma cunosti? :emoticon-0109-kiss:

#31 Gabriel_S

Admin

• Administrators
  • 26.018 posturi

Postat 03 august 2012 - 03:49

Dar, chiar te cunoaste? :emoticon-0102-bigsmile:
Nu le stiu pe toate !!!

#32 Gabriel_S

Admin

• Administrators
  • 26.018 posturi

Postat 03 august 2012 - 03:53

Sa pun si eu ceva aici, macar ca nu ma intereseaza neam:
Roxana Cocoş: „Am făcut istorie, sunt prima fată medaliată la haltere”

02 Aug 2012, 11:21
Are 23 de ani, este legitimată la clubul Steaua, iar miercuri a devenit prima halterofilă din România care a urcat pe podiumul olimpic, la categoria 69 kg.
Imagine postată
Foto: Agerpres/AP
Concursul de la Londra este apogeul de până acum al carierei Roxanei Cocoş. O carieră începută pe când avea doar 7 ani, în ciuda reticienţelor unuia dintre părinţi.

Am început halterele pe la 7 ani, 7 ani şi jumătate. Mama nu a vrut să mă lase, dar tata nu a fost împotrivă. Sincer, m-a atras sportul ăsta pentru că mai primeam o ciocolată, o atenţie. Nu am fost un copil răsfăţat, mai am şase fraţi, două fete şi patru băieţi, şi nu a fost aşa de uşor pentru mama. Până la urmă, i-am spus că vreau să fac haltere şi m-a lăsat. Poate că am fost născută ca să fac acest sport”, a declarat Roxana după ce a cucerit medalia de argint la Jocurile Olimpice.

Nicolae Niţu, antrenorul său, a dezvăluit că sportiva pe care o pregăteşte era nerăbdătoare să intre în concurs şi a fost nevoit să-i mai taie din entuziasm: „Roxana a fost foarte bine pregătită, a venit determinată să ia medalie la Londra. A fost foarte ambiţioasă, s-a antrenat bine, deşi în ultimele săptămâni a fost foarte plictisitor. A fost atât de hotărâtă, încât a trebuit să o opresc să intre prea des la bară, ca să nu se epuizeze”.
Nu le stiu pe toate !!!

#33 clau

Membru avansat

• Members
  • 4.663 posturi

Postat 03 august 2012 - 09:14

Vezi postGabisoleil, pe 03 august 2012 - 03:49 , a spus:

Dar, chiar te cunoaste? :emoticon-0102-bigsmile:

Ceva, ceva...cunoaste ea. :emoticon-0102-bigsmile:

#34 vara

Avansat

• Members
  • 17.685 posturi

Postat 03 august 2012 - 04:08

România, în finală. Echipa de sabie a României se bate cu Coreea de Sud pentru MEDALIA DE AUR - LIVE

Imagine postată

Imagine postată
Imagine postată
Echipa masculină de sabie a României, formată din Rareş Dumitrescu, Florin Zalomir, Tiberiu Dolniceanu şi Alexandru Siriteanu, ultimul rezervă, a învins Rusia, vineri, cu scorul de 45-43, şi s-a calificat în finala olimpică, asigurând astfel delegaţiei tricolore a şaptea medalie la Londra.
Adversara României în finala olimpică va fi formaţia Coreei de Sud, care a învins Italia, în semifinale, cu scorul de 45-37. Ultimul act al probei este programat vineri, de la ora 20.45.
Imagine postată
În meciul cu Rusia, primii pe planşetă au urcat Florin Zalomir şi Nikolai Kovalev. Românul a început bine, a condus cu 3-1, dar rusul a revenit şi a întors scorul în favoarea sa, 5-3. Apoi Dolniceanu a câştigat lupta cu Alexei Iakimenko, cu 6-5, apropiind România la 9-10. Rareş Dumitrescu a pierdut în faţa lui Veniamin Reşetnikov, 4-5, iar ruşii s-au distanţat din nou la două tuşe, 13-15.
Conducerea partidei a trecut în "mâna" românilor odată cu întâlnirea dintre Dolniceanu şi Kovalev, scor 7-2, şi 20-17 la general. Zalomir a extins diferenţa la patru tuşe, după 5-4 cu Reşetnikov (25-21), Dumitrescu l-a bătut pe Iakimenko, 5-3, şi scorul general a devenit 30-24. La fel ca în meciul din sferturi, cu China, Dolniceanu s-a accidentat la acelaşi picior după ce a fost călcat de Reşetnikov, dar a reuşit să menţină diferenţa de şase tuşe, scor 35-29 (5-5 în meci direct).

Dumitrescu a readus suspansul în meci, după ce nu a găsit modalitatea de a contracara atacurile lui Kovalev. De la 37-30, scorul a ajuns 39-39. Cu un ultim efort, românul a câştigat tuşa de 40-39, dar rezultatul său a fost de 5-10 cu Kovalev. În ultimul duel, Zalomir s-a întecut pe sine şi l-a învins pe Iakimenko cu scorul de 5-4, 45-43 la general, după 42-42, ducând România în finală.
Echipa masculină de sabie a României pierduse ultimele trei partide disputate cu Rusia la CE şi CM. În iunie, la Legnano, România a pierdut în faţa Rusiei medalia europeană de aur, scor 42-45. Apoi, la Campionatele Europene de la Sheffield din 2011, Rareş Dumitrescu, Tiberiu Dolniceanu, Florin Zalomir, Alexandru Sireteanu au ratat medalia de bronz, după ce au fost învinşi, cu scorul de 45-36, de sportivii ruşi în finala mică.

În 2010, România a ratat calificarea în finala Campionatelor Mondiale de scrimă de la Paris, după ce a fost învinsă în semifinale de Rusia, cu scorul de 45-32. Tiberiu Dolniceanu, Rareş Dumitrescu, Cosmin Hânceanu şi Florin Zalomir au obţinut atunci medalia mondială de bronz, învingând în finala mică a competiţiei, cu scorul de 45-41, reprezentativa din Belarus.În palmaresul României figurează un titlu mondial, în 2009, când tricolorii s-au impus în cadrul Campionatelor Mondiale de scrimă din Antalya, după o victorie dramatică cu Italia în finală, scor 45-44.
veronikaImagine postată
Imagine postată

#35 vara

Avansat

• Members
  • 17.685 posturi

Postat 03 august 2012 - 07:21

MECIUL S-A ÎNCHEIAT 45-26 PENTRU COREEA DE SUD. ROMÂNIA CÂŞTIGĂ ARGINTUL.
Imagine postată
veronikaImagine postată
Imagine postată

#36 vara

Avansat

• Members
  • 17.685 posturi

Postat 03 august 2012 - 07:25

Românii iau argintul.
Imagine postată
veronikaImagine postată
Imagine postată

#37 Gabriel_S

Admin

• Administrators
  • 26.018 posturi

Postat 03 august 2012 - 10:59

:emoticon-0126-nerd: Ma uitam ca sa vad ce s-a mai intamplat...
Nu le stiu pe toate !!!

#38 Guest_Amanda Riana_*

• Guests

Postat 04 august 2012 - 12:09

Si eu...am fost cam prea ocupata in ultimul timp pt a fi la curent cu mersul sportivilor nostri...

Multumesc pentru consemnari! :AddEmoticons04271:

#39 dan

Membru avansat

• Members
  • 9.345 posturi

Postat 04 august 2012 - 09:35

Vezi postGabisoleil, pe 03 august 2012 - 03:53 , a spus:

Sa pun si eu ceva aici, macar ca nu ma intereseaza neam:
Roxana Cocoş: „Am făcut istorie, sunt prima fată medaliată la haltere”

02 Aug 2012, 11:21
Are 23 de ani, este legitimată la clubul Steaua, iar miercuri a devenit prima halterofilă din România care a urcat pe podiumul olimpic, la categoria 69 kg.
Imagine postată
Foto: Agerpres/AP
Concursul de la Londra este apogeul de până acum al carierei Roxanei Cocoş. O carieră începută pe când avea doar 7 ani, în ciuda reticienţelor unuia dintre părinţi.

Am început halterele pe la 7 ani, 7 ani şi jumătate. Mama nu a vrut să mă lase, dar tata nu a fost împotrivă. Sincer, m-a atras sportul ăsta pentru că mai primeam o ciocolată, o atenţie. Nu am fost un copil răsfăţat, mai am şase fraţi, două fete şi patru băieţi, şi nu a fost aşa de uşor pentru mama. Până la urmă, i-am spus că vreau să fac haltere şi m-a lăsat. Poate că am fost născută ca să fac acest sport”, a declarat Roxana după ce a cucerit medalia de argint la Jocurile Olimpice.

Nicolae Niţu, antrenorul său, a dezvăluit că sportiva pe care o pregăteşte era nerăbdătoare să intre în concurs şi a fost nevoit să-i mai taie din entuziasm: „Roxana a fost foarte bine pregătită, a venit determinată să ia medalie la Londra. A fost foarte ambiţioasă, s-a antrenat bine, deşi în ultimele săptămâni a fost foarte plictisitor. A fost atât de hotărâtă, încât a trebuit să o opresc să intre prea des la bară, ca să nu se epuizeze”.

Felicitari Roxanei Cocos pt performanta si medalia obtinuta. :AddEmoticons04230: :AddEmoticons04271:

#40 Guest_Amanda Riana_*

• Guests

Postat 05 august 2012 - 10:33

Clasament medalii JO 2012!

România | AUR: 1, ARGINT: 4, BRONZ: 2

detalii:
http://www.prosport....bronz-2-9904960

1 utilizatori citesc acest topic

0 membrii, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi